Вчені створили купальник, який очищає воду в морях

Група вчених з Каліфорнійського університету у Ріверсайді (UCR) у США розробила новий матеріал, який, можливо, здатний звільнити світовий океан від нафти та хімікатів. Винахід представлений у вигляді бікіні, що очищує морську воду.

„Sponge Suit“ являє собою надрукований на 3D-принтері каркас з вкладками зі спеціального плетіння еластомеру, який за своєю формою та структурою нагадує високотехнологічну губку. Пористий матеріал є функціональною основою бікіні й утворюється при відповідному розігріванні сахарози.

Оскільки губка поглинає усе, крім води, вона здатна очистити воду від таких речовин, як нафта, і може увібрати забруднення, яке до 25 разів перевищує власну вагу. Поглинений бруд губка знову віддає при температурі вище за 1000°C. Як показують тести, її можна застосовувати до 20 разів.

Керівник проекту Міхрі Озкан (Mihri Ozkan), професор електротехніки з Каліфорнійського університету, зазначає, що цей суперматеріал нешкідливий для довкілля, і його виробництво коштуватиме зовсім недорого. За даними команди, губку можна використовувати у купальниках, шапочках для плавання або неопренових костюмах.

Результати чотирирічної праці вчених вже оцінило журі конкурсу Reshape 15 Wearable Technology Competition, віддавши винаходу перше місце

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка