Вчені створили батарейку з ядерних відходів

Джерелом чистої енергії можуть стати ядерні відходи. Довести це вирішили вчені Брістольського університету, які розробили батарейку, що працює на ядерних відходах. Вони встановили ,що помістивши штучний алмаз близько до джерела радіації, можна отримати струм, передає Хайтек.

Показати свій винахід вчені змогли за допомогою джерела радіації (нікель-63), який в майбутньому хочуть замінити радіоактивним ізотопом вуглець-1. Його використовують на атомних електростанціях, в графітових блоках.

«Це чудовий приклад того, як можна робити гроші буквально зі сміття, – розповідає професор матеріалознавства Том Скотт. – У Великобританії налічується понад 95 тис. тонн відпрацьованих радіоактивних відходів – потрібного для таких батарейок графіту».

Батарейки на ядерних відходах можна порівняти з лужними. Звичайна батарейка типу АА важить близько 20 грамів. Її енергетична щільність оцінюється в 700Дж/г. Цієї енергії вистачає на 24 години роботи. Батарейки на радіоактивних відходах містять 1 грам вуглецю 14 і можуть виробляти 15 Дж щодня. Цей рівень вироблення теоретично розрахований на 5,730 років. Тобто загальна енергетична ємність такої батарейки налічує 2,7 Тераджоулів.

Вірогідно, що подібні батарейки не використовуватимуть в телефонах, але їх створення буде корисним для космічних супутників, кардіостимуляторів і дронів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка