Вчені створили сонячний модуль з перовскиту з ефективністю 25,6%

Вчені створили новий фотоелемент з перовскиту з рекордним коєфіцієнтом корисної дії 25,6%.

Про це заявили дослідники з корейського Національного інституту науки і технологій Ульсана і швейцарської Федеральної політехнічної школи Лозанни, передає ecotechnica.com.ua

Цей результат перевершує показник 25,2%, отриманий у лютому цього року фахівцями з Массачусетського технологічного інституту, а також попереднє рекордне для розробок корейських дослідників значення 25,17%.

В основі нового фотоелемента лежить металоорганічний галогенідний перовскіт - формамідінія йодид свинцю. Ця речовина відрізняється високою термічною стабільністю і вузькою забороненою зоною. Застосування при отриманні перовскітного кристала форміата, тобто аніону мурашиної кислоти, призвело до зменшення кількості дефектів у матеріалі, що і дозволило підвищити ефективність фотоелемента.


"Ми представляємо концепцію аніонної інженерії, у якій використовується аніон псевдогалогену, форміату (HCOO-), для пригнічення викликаних аніонними вакансіями дефектів, які виникають на межзеренних кордонах і на поверхні перовскітних плівок, а також для збільшення кристалічності плівок, — пояснює корейсько-Швейцарська група дослідників. - Новий матеріал здатний взаємодіяти з оточуючими елементами».

Аніонна вакансія являє собою дефект речовини, що має на увазі, що у вузлі кристалічної решітки відсутній негативний іон. У це вільне місце може захоплюватися електрон і тому ефективність генерації енергії у фотоелементі знижується. «Ми зламали стереотип, що в таких випадках тільки іони йоду або брому можуть використовуватися в якості аніонів», — заявив один з дослідників Кім Джин Ен.

Як результат, фотоелектричні елементи показують ефективності 25,6% (при сертифікації отримано значення 25,2%), стабільні при довгостроковій роботі (протягом 450 годин) і демонструють інтенсивну електролюмінесценцію із зовнішньою квантовою ефективністю понад 10%.

Сертифікація, що підтвердила ККД 25,2% була проведена лабораторією Newport PV Lab, що знаходиться у штаті Монтана, США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка