Вчені розробили метод підвищення ефективності сонячних панелей на 66%

Вчені з Наньянського технологічного університету (Сінгапур) у співпраці з Університетом Гронінгена (Нідерланди) розробили метод підвищення ефективності перовскітних сонячних панелей до 66%.

Для цього дослідники використали надзвичайно швидкі лазери, які допомагають визначити матеріали, які найбільш «зчіплюються» і найкраще взаємодіють з перовскітом, передає hightech.fm.

«Лазери дали можливість спостерігати за тим, як формується енергетичний бар'єр, коли перовскіт з'єднується з матеріалом, який отримує електричний заряд, - пояснюють вчені. - Сонячний елемент поглинає світло і перетворює його в електричний заряд, однак під час цього процесу світлові частинки мають більше енергії, ніж необхідно для створення зарядів, тому коефіцієнт корисної дії таких пристроїв зазвичай дорівнює 3-12%».


Дослідники впевнені, що сонячні елементи з перовскіту мають суттєво більшу теоретичну межу ефективності. «Якщо витягти "гарячі" заряди досить швидко, то разом із зібраними "холодними" зарядами ми отримаємо сонячну панель з ефективністю до 66%, - говорять вчені. - Ключ до досить швидкого вилучення цих гарячих зарядів полягає у виборі правильного екстракційного матеріалу для зчеплення з перовскітом».

Колектив вчених розробив спосіб визначення найкращих екстракційних матеріалів - зробити це допоможуть швидкі лазери.

В даний час команда займається пошуком більш досконалих і ефективних екстракційних матеріалів, які могли б підвищити продуктивність перовскітних сонячних панелей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: