Вчені пропонують перебудувати Барселону для зменшення викидів парникових газів на 70%

Група вчених з Університету Помпеу Фабра пропонує перебудувати Барселону для зменшення викидів парникових газів на 60-70% і запобігання 667 передчасним смертям у рік.  

Для цього науковці розробили модель «суперкварталів», яка передбачає організацію житлових кварталів з необхідною інфраструктурою всередині: лікарнями, дитячими садками і школами, магазинами та офісами, передає euro-pulse

На відміну від існуючого устрою міста, всередині "суперкварталів" замість автомобілів повинна бути інфраструктура для велосипедистів і пішоходів, а також для автобусів та іншого громадського транспорту. Автомобілі не будуть повністю заборонені, але через обмеження швидкості у 20 кілометрів на годину їми не користуватимуться. Зате по периметру кожного "суперкварталу" будуть проходити швидкісні дороги, де знайдеться місце і для особистих автомобілів, і для вантажівок.

Завдяки зниженню інтенсивності руху у "суперкварталах" дороги стануть безпечнішими. До того ж з'явиться більше місця для озеленення: при незмінній кількості будинків у «суперкварталах» буде більше парків і скверів.

У своїй роботі вчені розбили Барселону на 503 "суперквартали" і створили комп'ютерну модель, яка розрахувала, як ці зміни вплинуть на здоров'я людей і клімат протягом 20 років. Результати розрахунків опубліковані у науковому журналі Environment International.

Цей проект отримав підтримку Євросоюзу у рамках програми заохочення досліджень Horizon 2020.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: