Вчені із США винайшли новий спосіб безпровідної зарядки електромобілів під час руху

Вчені зі Стенфордського університету в США винайшли новий спосіб бездротової передачі електроенергії на відстань, який в майбутньому дозволить живити рухомі пристрої, зокрема електромобілі, повідомляє УНІАН.

Раніше досліди з бездротової передачі електрики проводилися з використанням вузького пучка мікрохвиль (СВЧ-випромінювання), однак при цьому потрібно відстежувати місце розташування приймача. Зараз вчені працюють над способом зарядки, що заснований на магнітному резонансі, при якому ядра атомів поглинають енергію змінного магнітного поля. Застосовувати цей спосіб можна лише в разі відносної близькості приймача до джерела.Науковці розв’язали цю проблему, створивши схему з двох резонаторів, які виглядають як котушки провідника діаметром 58 см. В резонатор, який є джерелом електроенергії, що передається, включили підсилювальний елемент. Завдяки цьому вдалося без втрат передати електричний струм потужністю один міліват на другу котушку, яка рухаючись, віддалялася від неї на 20-70 сантиметрів. Виробленої електроенергії вистачило для живлення світлодіодної лампочки.

Робота над пристроєм триває, вчені сподіваються збільшити кількість електроенергії, щоб її вистачало для зарядки електромобілів. Дослідники заявляють, що електрокари зможуть заряджатися під час руху – котушка індуктивності внизу автомобіля зможе отримувати енергію від інших котушок, вбудованих в дорогу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка