Вчені із США створили багатошарові сонячні панелі, що ефективніші за традиційні

Команда вчених з Університету Іллінойсу створила новий тандемний елемент, який може збільшити вироблення електроенергії сонячними панелями на 50%, передає Хайтек.

«Кремнієві сонячні панелі широко розповсюджені, оскільки вони дешеві і можуть перетворити трохи більше 20% сонячного світла в корисну електроенергію. Однак, як і кремнієві комп'ютерні мікросхеми, кремнієві сонячні елементи досягають межі своїх можливостей, тому пошук нових способів підвищення ефективності може бути привабливий для постачальників і споживачів енергії», – пояснює інженер Мінджіу Ларрі Лі.

З метою розширити можливості традиційних сонячних панелей, команда розробила новий напівпровідниковий матеріал на основі фосфіду арсеніду галію, який доповнює характеристики кремнію. Обидва матеріали поглинають видиме світло, але фосфід арсеніду галію робить це, виділяючи менше тепла. У той же час кремній виграє у фосфіду в перетворенні енергії з інфрачервоної частини сонячного спектра. Більш того, на відміну від звичайних сонячних панелей, гібридні елементи значно краще захищені від дефектів, що виникають з часом.

Шічжао Фань, один з учасників дослідження, розробив новий процес формування кордонів розділу в осередку з фосфіду арсеніду галію, що призвело до значних поліпшень в стабільності нових елементів. В результаті команда отримала захищені сонячні панелі, які виробляють в 1,5 рази більше електроенергії, ніж широко використовувані кремнієві.

Збільшення вироблення відразу на 50% – це величезний прорив, який може привести до подальшого зниження вартості генерації енергії сонячними панелями.

«У кінцевому підсумку комунальна компанія зможе використовувати цю технологію, щоб отримати в 1,5 рази більше енергії на тій же ділянці землі на своїх сонячних фермах, або споживач зможе використовувати в 1,5 рази менше місця для панелей на даху», – додав Лі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: