Вчені із США розробили літієві акумулятори, що заряджаються в 5 разів швидше за звичайні

Дослідники з Техаського університету A&M винайшли технологію, яка може запобігти нагріванню та недовговічності літієвих акумуляторів. Їх конструкція з вуглецевої нанотрубки для електропровідної пластини акумулятора, яка називається анодом, дозволяє безпечно зберігати велику кількість іонів літію, тим самим зменшуючи ризик пожежі. Крім того, технологія допоможе літієвим акумуляторам заряджатись швидше, ніж наявні в продажу акумулятори, пише EurekAlert.

Коли традиційні літій-іонні батареї заряджаються і розряджаються, іони літію рухаються туди і вперед між катодом і анодом. Деякі вчені пропонують замість графіту і міді використовувати при виготовленні анодів металевий літій – це дозволило б підвищити енергетичну щільність і виробляти акумулятори, які заряджаються швидше і забезпечують в 10 разів більшу ємність.
Проблема в тому, що на поверхні анода утворюються дендрити, гіллясті кристали, які можуть проткнути ключові компоненти батареї і викликати ураження електричним струмом чи загоряння. Якщо цього і не станеться, то акумулятор все одно стане швидко втрачати заряд

Фахівці з Техаського університету вважають, що знайшли рішення в надтонких і провідних вуглецевих нанотрубках. З них вони виготовили пористі каркаси, покриті молекулами, які змушують іони літію з'єднуватися з поверхнею. Експериментальним шляхом вчені обрали вірну концентрацію молекул, поки не створили анод, на якому не виникають дендрити.

Інша перевага рівномірного розподілу іонів літію – підвищення спроможності акумулятора видавати і тримати більш високі струми, в п'ять разів більше, ніж сучасні аналоги. Такі акумулятори стануть не тільки безпечнішими і ефективнішими, а й будуть заряджатися набагато швидше – в 3-5 разів швидше існуючих. Найбільш перспективно використовувати їх для зарядки електромобілів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка