Вартість сонячної енергії в Індії впала на 73% з 2010 року

Ринок сонячної енергії в Індії стрімко впав відколи уряд країни приступив до реалізації Національної сонячної місії – з 2010 року вартість сонячної енергії знизилася на 73%. Це стало результатом підвищення конкурентоспроможності та різкого зниження вартості сонячних панелей та обладнання, пише cleantechies.com.

Під час першого аукціону у 2010 році сонячна енергія коштувала 10, 95 рупій за кВт*год та 12, 76 рупій за кВт*год. В цілому 150 МВт сонячних потужностей були продані за середньою ставкою 12.16 рупій за кВт*год. В аукціоні брали участь переважно індійські компанії, які на той час не мали великого досвіду в сонячних проектах.

В 2010 році встановлена потужність сонячних електростанцій в Індії становила 20 МВт (зараз це 12 тисяч МВт). Згідно з планами уряду Індії, до 2022 року цей показник мав збільшитися до 22 тисяч МВт, проте у 2014 році його збільшили до 100 тисяч МВт.

Нещодавно завершився аукціон на сонячний парк у штаті Мадхья-Прадеш потужністю 750 МВт. Ставки на сонячну енергію на аукціоні були найнижчими за всю історію Індії – 3,30 рупій/кВт *год.

Як повідомляє Сleantechnica, зараз Індія щомісяця виробляє 1 млрд кВт*год сонячної електроенергії. Зокрема у лютому 2017 року було вироблено 1.355 млрд кВт*год. Це стало можливим завдяки появі великомасштабних сонячних проектів. Вже в найближчі місяці в Індії очікують на рекордний стрибок сонячної енергетики – прогнозують, що Індія пережене Японію та стане третім за величиною сонячним ринком світу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка