ВРУ підтримала ідею невідкладного переходу на тендери для ринку відновлюваної енергетики

У Раді прокоментували ініціативу ключових гравців ринку відновлюваної енергетики - повідомляє РБК-Україна

На сьогоднішній день тільки перехід до прозорих тендерів у сфері відновлюваної енергетики гарантує світу істотне зниження цін у всіх регіонах, де були проведені відкриті аукціони. Про це заявила народний депутат України з фракції БПП Ольга Бєлькова, коментуючи ініціативу ключових гравців ринку відновлюваної енергетики, які наполягають на необхідності термінового впровадження законодавчих змін на ринку "зеленої енергетики" України.

Нагадаємо, напередодні найбільші профільні асоціації країни підписали меморандум, який містить їх узгоджену позицію щодо переходу на тендерний механізм стимулювання галузі, скорочення "зелених тарифів" та стимулювання малої генерації з чистих джерел. Об'єднання, що представляють 80% ринку "зеленої" енергетики, підтримали допрацьовані позиції законопроекту №8449.

"Нарешті здоровий глузд бере гору, і замість розмов про "стабільність інвестиційного режиму, "зелені" ще маленькі, ніякої проблеми немає" тепер вже очевидно на перший план виходить критична необхідність змін, яка визнається самими виробниками. Це розуміють всі ті, хто вже реально проінвестували в "зелену" енергію і ті, хто мають серйозні плани нових інвестицій. На відміну від деяких романтичних захисників "зелених" інвесторів і спекулянтів, які отримали дозволи на підключення і намагаються дорого продати, стратегічні інвестори, як правило, люди прагматичні і вміють рахувати. З нинішнім "зеленим" тарифом подальше стрімке нарощування "зеленої" генерації призведе або до стрімкого підвищення тарифу на е/е для всіх споживачів, або до не розрахунками з виробниками енергії - як "зеленої" енергії, так і інших видів генерації", - написала нардеп у себе в Facebook.

Вона підкреслила, що саме тільки перехід до прозорих тендерних процедур і "гарантує сьогодні світу істотне зниження цін у всіх регіонах, де були проведені тендери".

"Сподіваюся на таку ж прагматичну підтримку конкретних норм законопроекту, які повинні внести реальну конкуренцію для виробників "зеленої" генерації і як результат істотне зниження пропозицій ціни (тарифу)", - резюмувала парламентарій.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка