В зоні ЧАЕС тестують мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення

У зоні Чорнобильської атомної електростанції тестують мобільну фільтрувальну установки FPW-50 для очищення води від забруднюючих речовин, зокрема, радіонуклідів, та одержання питної води.

Як повідомляє у в Facebook Державне агентство України з управління зоною відчуження, випробування провели фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії(ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр».

Для випробувань обрали воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.

За словами начальника ЦАЛ Юлії Балашевської, технологія, яку використовує Partner Systems в установці, поєднує класичні методи водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження. 

«Розробку навряд чи можна назвати новітньою, - зауважує вона. - Проте досить вражає оформлення установки, її ергономічність та зручність при простоті використання та чималій потужності».
Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату. Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: