В українських в'язницях встановлюють сонячні колектори

Виправна колонія є специфічною установою, про котру рідко згадують не з профільної сторони. Але Городищенська колонія №96 привернула увагу тим, що приєдналася до руху за чисту енергію. На початку липня 2014 року тут продемонстрували роботу сонячного колектора для нагрівання води.  Виготовлений власноруч. Система сонячного колектора має 10 м2, забезпечує протягом сонячного дня нагрівання 800 л для їдальні колонії. Це дало економію в їдальні 50% витрат на енергію. 

Для нагрівання води попередньо використовували дрова та вугілля. На це потрібен транспорт і кошти.  Тепер стало комфортніше і дешевше – вода від сонячної енергії безкоштовна, екологічна, передає рівненський Екоклуб.

Читайте також: Сонячне повітряне обігрівання вигідніше водяного
Вся конструкція обійшлася в 14 тис. грн. Допомагали в цьому учасники Екоклубу, котрі в рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно», закупили витратних матеріалів на 5 тис.грн. Для виготовлення установки працювали 7 працівників закладу та ув’язнені. В керівництва колонії є бажання збільшити кількість колекторів для побутових потреб.

DSC_0016.jpg
Це не перший випадок в колоніях. Минулого року в Маневицькій колонії також встановили колектор, що дало поштовх для повторення цього досвіду в новому місці.    

Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості
Рівненський Екоклуб ще в 2011 році в Маневицькому районі розпочав проект  «Увімкни сонце – живи комфортно», в рамках котрого 20 приватних господарств встановили сонячні водонагрівні колектори. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка