В розвиток інфраструктури України до 2030 року інвестують 2,3 млрд євро

17 квітня Олександра Гуменюк, заступник директора Європейсько-Українського енергетичного агентства, взяла участь у роботі 14-ї транспортної групи Східного партнерства в Брюсселі. Основними обговорюваними питаннями були перспективи розвитку Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T), концепція безпеки дорожнього руху, а також проект інвестицій у транспортну сферу, який представила команда Світового банку.

Стратегічними цілями ЄС є скорочення транспортом шкідливих викидів до 2050 року на 60% у порівнянні з рівнем 1990 року, заборона автомобілів на звичайному паливі у містах, використання 40% низьковуглецевих видів палива в авіації, здійснення більшості середньомагістральних перевезень залізничним транспортом, створення європейської високошвидкісної мережі тощо. Для регіону Східного партнерства Світовий банк розробив інвестиційний план, що передбачає виділення 409 млн євро Україні до 2020 року (для порівняння: Вірменія – 215 млн євро, Азербайджан – 853, Білорусь - 491, Грузія - 458, Молдова – 76). До 2030 року інвестиції в розвиток інфраструктури України мають зрости до 2,3 млрд євро.

Основна рекомендація, що випливає з даного дослідження, полягає в тому, що необхідно приділяти більше уваги та ресурсів високоякісній підготовці та впровадженню проектів. Для України відкривається чудова можливість поглибити співпрацю з іншими європейськими країнами, зокрема в рамках проекту 16+1, що є ініціативою Китаю, спрямованою на активізацію та розширення співпраці з 11 країнами-членами ЄС та 5 балканськими країнами. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка