В одному з індійських аеропортів вирощують тонни овочів між сонячними панелями. Відео

Міжнародний аеропорт Cochin в Індії, що першим у світі повністю перейшов на сонячну енергію, також є єдиним аеропортом, де у промислових масштабах вирощують органічні овочі і фрукти. Для рослин використовують вільні ділянки між сонячними панелями, пише The quint.

Свіжі овочі і фрукти продаються просто у аеропорті. Щодня через нього проходять понад 300 тисяч пасажирів. Потреби в електроенергії повністю забезпечуються сонячною електростанцією потужністю 12 МВт, що збудована за німецькими технологіями. Вільні ділянки між сонячними панелями (загалом це 45 гектарів) індійці вирішили використати з користю, висадивши на них рослини. Для поливу застосовують крапельне зрошування, а також воду, якою очищують 46 тисяч сонячних панелей – вона не містить пральних засобів, а тому абсолютно безпечна.

У 2017 році в аеропорті вдалося отримати 80 тонн овочів і фруктів, однак вирощування планують поширити й на інші вільні ділянки, аби збільшити врожаї. Продукцію також хочуть продавати у місцевих торгових центрах та супермаркетах.

«У нашому аеропорті працюють близько 8000 чоловік і ще близько 30 000 людей – мандрівники. Вирощені овочі реалізуються як працівникам, так і відвідувачам аеропорту, – говорить керівництво аеропорту Cochin».

Успіх проекту привернув увагу багатьох студентів та дослідників, які відвідують «сонячну» ферму для вивчення способів вирощування овочів з використанням природного сонячного світла, без використання хімічних добрив та пестицидів.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: