В морському порту Ізраїлю тестують гібридну сонячно-хвильову електростанцію

В Ізраїлі у морському порту Яффе запустили в роботу гібридну сонячно-хвильову електростанцію.

Проект Eco Wave Power впроваджують шведські інженери, передає itc.ua.

Наразі ізраїльська система складається всього з одного буя, але в разі успішних випробувань її потужність становитиме 100кВт.

Зазвичай гібридна установка використовує існуючу інфраструктуру, наприклад, хвилерізи та пірси і, за словами інженерів, не вимагає значних інвестицій.

У разі сильного шторму, що загрожує пошкодити поплавці, система по віддаленій команді оператора може підняти їх вгору. При цьому поплавці покриті спеціальним антикорозійним матеріалом, «здатним витримати 30 років активної експлуатації».

Всю електроніку і складну техніку інженери EWP розміщують подалі від буїв.

Так, гідроакумулятори і генератори першої установки потужністю 100 кВт, яку EWP встановила на Гібралтарі у 2012 році, розташовані в транспортному контейнері, що знаходиться на суші. Завдяки цьому не тільки знижується до мінімуму складність технічного обслуговування установки, але і досягається її максимальна довговічність.

Наразі компанія вирішила доопрацювати існуючу систему, почавши встановлювати на хвильові поплавці сонячні панелі. «Новація дозволить збільшити вироблення електроенергії без збільшення розміру системи і додаткових витрат, пов'язаних з купівлею або орендою землі для установки сонячних батарей, - зауважують у Eco Wave Power. - Крім того, навколишня вода природним чином охолоджуватиме панелі, завдяки чому їх продуктивність не буде зменшуватись через спеку».

EWP подала патентну заявку на винахід і вже приступила до випробувань новації. Якщо тести будуть успішними, компанія планує модернізувати установку на Гібралтарі - підвищити потужність до 5 МВт у 2020 році, а також відразу кріпити сонячні панелі на поплавці в порту Яффе по мірі будівництва електростанції потужністю 100 кВт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка