В день саміту Україна-ЄС активісти вимагали повернути Україну на “зелений” курс

Екологічні активісти в Києві в день саміту Україна-ЄС пікетували Кабінет Міністрів України в масках урядовців, привертаючи увагу до невиконання зобов’язань в сфері захисту довкілля, взятих Україною в рамках угоди про Асоціацію з ЄС та Договорі про Енергетичне Співтовариство.

«Сьогодні Україна та ЄС зустрічаються, щоб підбити підсумки співробітництва та визначити нові пріоритети на щорічному саміті в Брюсселі. Попри обіцянки про прагнення сталого розвитку та взяті зобов'язання, влада України продовжує ігнорувати кліматичну кризу і захист довкілля. Такі дії заважають успішному міжнародному партнерству, а також безпечному та здоровому життю українців та українок», - йдеться в заяві громадської організації «Екодія».

Природозахисники найбільше стурбовані відповіддю уряду України на кризу, спричинену пандемією COVID-19. Вони привертають увагу до того, що за останні півроку зупинилися більшість заходів для досягнення цілі Паризької кліматичної угоди по утриманню глобального потепління на рівні 1,5-2 ℃.

Зокрема, вони вказують на те, що проект державного бюджету на 2021 рік не включає необхідного фінансування для Державного фонду енергоефективності та програми «теплих кредитів», водночас Міністерство стратегічних галузей промисловості хоче відкласти імплементацію угоди про асоціацію між Україною та ЄС в сфері захисту довкілля, а Міністерство енергетики заявило про готовність надати державні гарантії для будівництва нових вугільних блоків на Слов’янській ТЕС китайськими підрядниками.

«Перед Кабміном ми показали, яким шляхом рухається Україна і хто заважає їй разом з європейськими країнами йти “зеленим” курсом до сталого і безпечного майбутнього», - кажуть активісти.

22-й саміт Європейський Союз-Україна за участю президента Володимира Зеленського відбувається у Брюсселі 6 жовтня. Це перший двосторонній саміт, на якому розглядаються питання політики Європейського Зеленого Курсу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: