В Європі все частіше використовують пелети замість газу при обігріванні

За останні роки в країнах Європейського Союзу в кілька разів збільшилася кількість виробництв і застосування пелет. Така ж ситуація в Канаді та в США, де цей ринок розвивається також динамічно.
Пелети використовуються для обігрівання приватних будівель і господарських приміщень. Основною сировиною для виробництва такого палива є деревні відходи, в основному з пилорам, обрізки з столярних цехів та лісові відходи. Є технічні можливості для виробництва пелет і з кори дерев, з енергетичних рослин, з соломи.

Читайте також: Пункти прийому біомаси можуть позбавити Україну газової залежності

Технологія виробництва пелет передбачає кілька етапів: сушіння, перемелювання і пресування. Кінцевий продукт має вигляд циліндрика, діаметром 6-25 мм при довжині кілька сантиметрів.   

granuliatorius.jpg             

Пелети мають дуже малу вологість (8-12%) при високій теплотворній здатності. Вони конкурують з вугіллям через меншу емісію газів і попелу.

Для спалювання пелет використовують котли з бункерами та автоматичною подачею. Можна пристосувати старі котли для автоматичної подачі пелет.

Читайте також: В Київській обл. побудують найбільшу біогазову установку в Україні
Велика калорійність, низькі викиди, низькі кошти зберігання, мала кількість попелу – основні переваги цього виду відновлювального палива, Все більше мешканців оцінюють ці переваги, починають використовувати пелети, щоб відійти від спалювання газу, але мати автоматизовані системи подачі тепла.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка