В Європі планують створити електромережу постійного струму

Масове впровадження електрогенерування за допомогою вітру та сонця привело до нового технічного рішення, яке зараз готується європейськими спеціалістами – передавання електричної потужності через нову мережу постійного струму. Проект MEDOW, який фінансується Європейським Союзом, передбачає просте поєднання пункт-пункт, який збільшить ефективність системи і допоможе покращити баланс пропозицій і попиту на енергію.

Проект має практичне значення. Багато вітрогенераторів розміщується на морі, де швидкості вітру є достатньо високими, а турбіни приносять менше незручностей, але в цьому випадку місце генерації знаходиться далеко від місця споживання. Застосування продуктивніших способів транспортування енергії до мережі, яка знаходиться на материку, принесе значну економію. Проект має підтримку в науковців та екологів.

8.jpg

Мережа постійного струму (мережа DC) базується на новій технології і стане центральним елементом морської супермережі електропостачання. Учасники проекту проаналізують експлуатаційні характеристики виробництва потужностей DC, вияснять параметри охорони ліній і динамічну стабільність. Предметом аналізування буде також приєднання мережі DC, яка буде передавати морську вітроелектричну енергію до континентальної мережі змінного струму АС.

7.JPG

Протягом останніх 17 років щорічний приріст сектору вітрової електроенергетики складає 15,6%. Є дослідження, які показують, що можливості європейської вітроенергетики в 2020 році могли б трикратно перевищити прогнозоване споживання Європи на електроенергію, а до 2030 року – таке перевищення могло б бути 7 разів.

MEDOW є тренінговим проектом, в якому беруть участь науковці з п’яти вишів і шести промислових організацій. Кожна організація консорціуму вносить свої знання з галузі виробництва, проектування, експлуатації і контролю за багато-термінальними мережами DC. Загальний бюджет проекту складає 3,9 мільйони євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка