В Європі хочуть будувати дороги зі сміття

Європа переходить на автомобільні екологічні дороги з пластмаси та каучуку. Інноваційний проект загальною вартістю у півтора мільярди євро планують втілити у життя в країнах Євросоюзу. 

Першу в світі екологічну автодорогу з переробленого каучуку і пластмаси проклали в Іспанії. Використаний матеріал міцніший, у порівнянні зі звичайним, та його рідше потрібно оновлювати. Пластмасо-каучуковий асфальт екологічніший від звичайного, адже виготовлений з відходів які зазвичай спалюються та забруднюють навколишнє середовище. В Європі щороку на звалище відправляється близько 3 мільйонів автомобільних покришок, а жителі ЄС використовують близько 100 кг пластмаси у вигляді товарів, упаковки та ін.. Аби зменшити об’єми не перероблених відходів та розміри самих звалищ, частину придатних відходів можна пустити на переробку та робити еко-асфальт. 

Читайте також: У Британії супермаркет переробляє зіпсовані продукти в електроенергію

Завдяки такому проекту автори надіються показати урядам ЄС всі плюси використання такого асфальту. Експеримент по будівництву доріг є частиною проекту з бюджетом у 4 мільйони євро, розрахованих на 3,5 роки. Після успішної реалізації його у Іспанії, дороги з еко-асфальту вирішено прокладати і у Польщі. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка