В Європі економлять газ за рахунок стандартів енергоефективності

Відповідь на питання, які є шляхи скорочення використання газу при обігріванні будівель, потрібно шукати в досвіді країн Європи, котрі пройшли вже частину дороги до енергоефективності. Там питання виникло і з додатковим підтекстом: добитися значного зменшення викидів вуглекислого газу.

Збільшення енергоефективності житлового фонду ЄС, котрий споживає 40% енергії, вирішується на законодавчому рівні. В 2002 році прийнята Директива про Енергетичну ефективність будівель (ДЕЕБ). Нормативно закріплені питання будівництва енергоефективних споруд на контроль за рівнем споживання енергоносіїв в існуючих спорудах. Це стандарти і норми енергоефективності Energy Efficiency of Buildings Directive. Кілька країн, Нідерланди, Бельгія та Німеччина досягли найкращих успіхів у застосуванні нормативів.

Директива передбачає, шо всі країни Європи повинні ввести в своє законодавче поле питання про житловий фонд, де передбачити:
- методику розрахунку енергоефективності споруд;
- вказати параметри мінімальних вимог до енергоефективності для нових і модернізованих будівель;
- передбачити підтримку проектів енергоефективності;
- створити систему сертифікації будівель;
- організувати перевірки систем обігрівання та кондиціонування;
- забезпечити підготовку незалежних експертів;
- побудувати мережу інформаційних та консультаційних центрів;
- запровадити методи штрафів і санкцій.

Добре побудована система в Бельгії та Нідерландах, де суворо дотримуються прийнятих норм. Але в багатьох країнах гальмом є відсутність політичної волі для впровадження цієї Директиви, що сповільнює отримання економії від енергоефективності.

В Німеччині основну увагу законодавчо звернуто на наступне:
- утеплення будинків;
- ефективність опалення, кондиціонування та приготування гарячої води;
- оплата за опалення та гарячу воду на основі індивідуального обліку  споживання.

Ще з 1978 року Німеччина розробила і норми для здійснення регулярного огляду котлів, котрими передбачена вимога їхньої заміни при невідповідності вимог енергоефективності.   


Постанови про енергозбереження визначають мінімальні потреби в споживанні енергії при будівництві і модернізації, при опаленні і кондиціонуванні, заохочується використання відновлювальної енергії, розробляються енергетичні паспорти для нових і модернізованих будівель. В Німеччині з 2008 такі сертифікати є обов’язковими для продажу або оренди існуючих будівель.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка