В Японії випробували установку, що виробляє електроенергію за рахунок океанічних течій

Японські вчені вперше провели успішне повномасштабне випробування нової установки для вироблення електроенергії за рахунок океанічних течій. Тестування тривало 5 днів неподалік японського острова Кутіносіма, де проходить сильна течія Куросіо, пише ТАСС.

Течія Куросіо відрізняється інтенсивністю і стабільністю, тому випробування вирішили проводити саме там. Фахівці вважають, що такий спосіб генерації електроенергії може бути навіть стабільнішим, ніж використання сонячних батарей.

Установку під назвою «Кайрю» розробили компанія IHI Corporation і Організація з розвитку нової енергетики і промислових технологій. Система складається з трьох металевих циліндрів, кожен 20 м завдовжки. Два циліндри з обох сторін обладнані генераторами з лопатями діаметром по 11 м. Океанічна течія обертає циліндри, які виробляють електроенергію. Їх загальна потужність 100 кВт, в той час як третій циліндр забезпечує плавучість всієї системи. Від установки на сушу протягнуті електрокабелі.

Під час випробування установку занурювали на глибину від 20 до 50 м, а максимальна потужність виробленої енергії склала 30 кВт. За даними розробників, це перше успішне випробування такої системи в світі. Комерційні поставки установок японці планують почати до 2020 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка