В Японії запустили вітряну турбіну, яка може працювати в умовах тайфунів

На японському острові Ісігакі запустили прототип вітряної турбіни, яка може протистояти тайфунам і виробляти електроенергію в умовах стихійного лиха.

Проект реалізував стартап Challenergy з Токіо, передає elektrovesti

«Існує безліч перешкод, які гальмують впровадження вітроенергетики в Японії і одна з них – тайфуни, - каже керівник проектів Japan Wind Development Йоко Кобаяші. - У нашій конструкції класичні лопаті замінені циліндрами, в яких використовується ефект Магнуса - така турбіна може пристосовуватися до будь-якого напрямку вітру».

Недоліком вітротурбіни Challenergy наразі є її маленька потужність - 10 кВт. Встановлені на Хоккайдо традиційні вітряні турбіни мають максимальну потужність 3 МВт. До того ж стійкий до тайфунів вітронгенератор коштує близько $250 тис.

«Нові турбіни - надійні, - стверджують розробники. - Прототип вже виробив електроенергію під час тайфуну, коли датчики зафіксували максимальну швидкість вітру 43-45 м/с, - це перший подібний випадок у світі».

Вітряк може витримувати вітер до 70 м/с, але верхня робоча межа становить 40 м/с.

Філіппінська влада заявила, що придбає сім турбін Challenergy для включення їх в гібридні системи, що складаються з сонячних панелей, дизельних генераторів і накопичувачів.

Примітно, що за останні 37 років тайфуни у Східній і Південно -Східній Азії, посилилися на 12-15%, а частка штормів четвертої або п'ятої категорій збільшилася більш ніж удвічі.

Наразі частка ВДЕ в енергобалансі Японії становить близько 7,6%, а 87,4% припадає на викопне паливо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: