В Ужгороді запустили екологічний стартап, що дозволяє заощадити на комунальних послугах

В Ужгороді розробили систему eSource adapter — це екологічний стартап, який дозволяє зменшити використання електроенергії, газу (чи іншого палива) для нагріву води у побутових потребах, опаленні будинків, підігріві басейнів тощо, повідомляє Varosh.

«Ужгород потерпає від смогу та забрудненості повітря. Однією з причин такої ситуації є масовий перехід на турбо-котли індивідуального опалення. У багатоквартирних будинках часто неможливо відкрити вікна для провітрювання, адже є ризик дихати викидами з сусідніх вікон. Ми намагались вирішити цю проблему переходом на електричне опалення. Через постійне зростання вартості електроенергії, доцільнішим є перехід на використання сонячної енергії», — кажуть розробники eSource adapter.

2.png

Ідея полягає в тому, щоб під’єднати сонячні панелі до електричних бойлерів напряму, акумулюючи енергію в тепло води, оминаючи використання акумуляторів та інверторів (без конвертації в змінний струм). Це дозволяє позбутись найдорожчих компонентів звичних сонячних електростанцій. Система стає більш енергоефективною, дешевшою, компактною, зможе використовуватись в квартирах, будинках та на будь-яких існуючих будівлях.

Рішення є особливо актуальним для ОСББ. Окрім зменшення рахунків, це покращить якість повітря для всього будинку.

Власники приватних помешкань зможуть заощадити ще більше. Маючи великі площі покрівель, можна отримати більше сонячної енергії, яку можна використати й для зменшення витрат на опалення. Використання цієї екотехнології компаніями або держустановами не лише дозволить заощадити, а й як бонус – позитивно вплине на їх імідж і допоможе потурбуватись про довкілля.

«eSource Adapter вже 3 роки використовується в моєму будинку та у деяких моїх знайомих для потреб нагріву води та частково опалення (увімкнений послідовно зі звичним газовим котлом, який вже був у будинку). Зараз плануємо встановлення системи для зменшення витрат на підігрів басейну»,– розповідає засновник компанії Генріх.

Щодо технічного та фінансового аспектів: eSource Adapter є доступним для загалу. Чим більше сонячних панелей, тим більше енергії отримуєте. Один адаптер розрахований на використання з 2–5 послідовно з’єднаними панелями (до 2500 Вт).

Якщо потрібно більше енергії, можна використати декілька пристроїв і тоді максимальна потужність буде збільшена пропорційно.

3.png

Система дозволяє легкий апгрейд у майбутньому, тому можна почати її використання з меншої потужності (eSource Adapter + мінімум дві панелі по 500 Вт) і, переконавшись в її ефективності, поступово збільшувати потужність системи.

«Сподіваємось, що наша місцева влада захоче підтримати один з небагатьох технологічних екологічних стартапів Ужгорода. Встановивши системи eSource Adapter на адміністративних будівлях можна зменшити використання ними газу і зменшити загазованість міста. Таким чином можна змінити імідж Ужгорода на екологічно прогресивне місто», – діляться своїми сподіваннями засновники eSource.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка