В Узбекистані запустять виробництво біогазових установок

В Узбекистані на території вільної економічної зони "Ургут" мають намір налагодити масове виробництво біогазових установок.

Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів «Про заходи щодо подальшого стимулювання провадження і впровадження біогазових установок в республіці у 2017-2019 роках», який обговорюється на сайті Торгово-промислової палати, передає Новини Узбекистана

Згідно з документом, за останні роки збірку і виробництво біогазових установок в Узбекистані освоїли вісім заводів, серед яких Чирчикський завод хімічного і нафтогазового машинобудування НХК "Узбекнафтогаз". На даний момент 45 фермерських господарств встановили біогазові станції загальною потужністю 1,1 млн кубічних метрів біогазу у рік.

Однак біогазові технології все ще впроваджуються в країні повільними темпами: з понад 6,5 тисяч фермерських господарств Узбекистана біогазові установки встановлені тільки в 0,7 відсотка з них. При цьому основна частина обладнання та комплектуючі імпортовано.

В обговорюваному документі пропонується створити на території вільної економічної зони «Ургут» спільне підприємство з провідними китайськими виробниками з виробництва та сервісного обслуговування біогазових установок. Для цього АКБ «Агробанк» до листопада поточного року повинен буде завершити переговори з потенційними китайськими партнерами, визначити площадку для розміщення СП, а також забезпечити його створення і держреєстрацію.

Програма заходів щодо подальшого стимулювання провадження і впровадження біогазових установок в республіці на 2017-2019 роки включають:

- вдосконалення нормативно-правової бази, зокрема, перегляд діючих ГОСТів, розробку типових проектів з будівництва установок у фермерських господарствах;

- cворення і розширення виробництв біогазових установок, обладнання і комплектуючих до них;

- стимулювання виробництва і впровадження біогазових установок, наприклад, виділення довгострокових (до 7-ми років) пільгових цільових споживчих кредитів за ставкою не вище ставки рефінансування ЦБ для придбання біогазових установок, розробка переліку обладнання та комплектуючих, що використовуються для їх виробництва, що звільняються від митних платежів.

Проект планують реалізувати за три роки, протягом яких передбачається встановити біогазові станції у 726 великих птахівничих і тваринницьких господарствах республіки.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка