В Узбекистані виробникам «зеленої» електроенергії для власних потреб не потрібні дозвільні документи

В Узбекистані власники домашніх сонячних електростанцій, які використовують «зелену» електроенергію для власних потреб, не повинні отримувати дозвільні документи і платити податки.

Про це заявили у Міністерстві енергетики республіки, спростувавши чергову недостовірну інформацію, передає gov.uz

«Фізичним особам, які використовують сонячну енергію у своїх будинках, ніяких дозволів не потрібно, - наголошують у відомстві. - Це відображено, як і інші форми вироблення електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), у тому числі для особистого користування, у прийнятому 21 травня 2019 року Законі Республіки Узбекистан «Про використання відновлюваних джерел енергії».

Крім фізичних осіб, які використовують установки ВДЕ, наприклад, сонячні батареї або панелі, для своїх будинків, законодавством визначено ще два види виробників електроенергії: виробники для потреб юридичних і фізичних осіб через локальну мережу і виробники, що постачають електроенергію ВДЕ в єдину енергосистему.

«Електроенергію з відновлюваних джерел (сонячні, вітрові установки та ін.) можна виробляти не тільки для себе, але і для того, щоб на ній заробляти, - пояснюють у міністерстві. - З метою підтримки законодавство надає таким підприємцям право укладати договори на створення локальних електричних мереж з ВДЕ та продаж електроенергії юридичними та фізичними особами за взаємоузгодженими цінами».

Виробникам, які постачають електроенергію з ВДЕ у єдину енергосистему, дано право на гарантоване до неї підключення, наголошують у відомстві. «Природно, що там, де йдеться про використання ВДЕ не для своїх потреб, а з метою підприємництва, тобто продажу електроенергії, діють закони бізнесу», - зауважують у Міністерстві енергетики Республіки Узбекистан.

Виробникам сонячної електроенергії для власних потреб не лише не укладають ніяких договорів, але й отримують стимулюючі пільги, наголошують у відомстві. «У разі використання тільки ВДЕ, тобто з повним відключенням від діючих мереж енергоресурсів, домогосподарство звільняється від податку на майно фізичних осіб та від земельного податку строком на три роки, починаючи з місяця використання відновлюваних джерел енергії, - пояснюють у міністерстві. - Постанова Президента Республіки Узбекистан № ПП-4422, якою передбачені додаткові пільги для суб’єктів, які використовують ВДЕ, прийнята 22 серпня 2019 року».

За достовірною інформацією з будь-яких питань, що стосуються паливно-енергетичного комплексу Узбекистану, необхідно звертатися у прес-службу міністерства, наголошують у відомстві. «Уникайте використання і поширення безграмотної інформації, заснованої на незнанні, чутках і домислах», - закликають енергетики.

Зокрема, з 1 січня 2020 року за рахунок коштів Державного бюджету країни фізичним особам буде компенсуватися третина витрат на встановлення на приватних будинках сонячних фотоелектричних станцій, але не більше 3 млн сумів, сонячних водонагрівачів, але не більш 1,5 млн сумів, а також енергоефективних газопальникових пристроїв, але не більше 200 тис. сумів.

Також передбачено надання фізичним та юридичним особам компенсацій на покриття процентних витрат за кредитами комерційних банків на придбання установок відновлюваних джерел енергії, енергоефективних газопальникових пристроїв та котлів, а також іншого енергоефективного обладнання.

«В даний час Міністерство енергетики розробляє проекти нормативно-правових актів для подальшого розвитку сектора відновлюваних джерел енергії, створення додаткових пільг для населення і підприємців», - йдеться у повідомленні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: