В Умані побудують біоТЕЦ, яка заміщуватиме 10 млн м3 газу

В Умані планують побудувати біоТЕЦ на місцевому паливі електричною потужністю 7 МВт та тепловою потужністю 16 МВт для забезпечення потреб населення та бюджетних організацій.

Тристоронній Меморандумом про співробітництво у сфері заміщення газу альтернативними видами палива підписали голова Держенергоефективності Сергій Савчук, мер міста Умань Олександр Цебрій та директор ТОВ "Універсальна Девелоперська Група" Олег Яковлев 25 жовтня, передає Черкаська ОДА.

Реалізація проекту дозволить місту щорічно заміщувати 10 млн м3 газу та відповідно заощаджувати понад 68 млн гривень. На додачу, проект дасть поштовх економічному розвитку міста, підвищить зайнятість населення, особливо молоді, збільшить надходження до місцевого бюджету.

За словами Сергія Савчука, подібні проекти зменшать газову залежність та забезпечать економічний розвиток регіонів.

«Саме такою має бути відповідь усім тим, хто сьогодні закликає повернути пільгову ціну на газ для населення, - пояснює голова Держефективності. - Насправді такі заклики мають інші цілі, ціна яким - 1,4 млрд доларів у рік- саме стільки коштують 7 млрд м3 газу, які раніше, з 2008 до 2010 роки, щорічно неефективно використовувалися підприємствами теплокомуненерго, населенням та бюджетними установами (без врахування АРК, Луганської та Донецької областей), а сьогодні завдяки впровадженню енергоефективних заходів та використанню відновлюваних джерел енергії залишаються всередині країни».

Олександр Цебрій переконаний, що сфера теплозабезпечення Умані стане не лише енергоефективною, а й ощадливою. «Підписуючи цей меморандум, ми робимо значний крок в питанні модернізації системи теплозабезпечення міста»,- наголосив міський голова.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка