В України є 10-15 років для виробництва літієвих акумуляторів і запчастин до електромобілів – міністр інфраструктури

Найближчі 15 років в Україні планують розвивати не лише ринок електромобілів, а й виробництво запчастин для автівок на електротязі. Про це в інтерв’ю для Іnsider розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Я хочу привести світових гігантів в сфері виробництва літієвих акумуляторів, поки ця технологія ще придатна і вона використовується. У нас насправді є десь 10-15 років часу, щоби використати той літій, який у нас є, потім перейдуть на графен чи щось інше – і на цьому родовищі будуть випасати корів, як це сьогодні відбувається».

Міністр вважає, що виробництво електромобілів простіше і дешевше, а українці активно підхопили цей тренд, завдяки чому в країні дуже стрімко зростає ринок електромобілів.

«Зараз у нас вже є 5 тисяч одиниць, у 2015 році було може 10-15 – luxury cars, коли людина, маючи автопарк із 20 автомобілів, купляла собі 21-ту Teslа, щоби похизуватися: ось, я на батарейці їжджу. Зараз люди їх купують для власного вжитку, як перший автомобіль в сім’ї».

Хоча виробництво літієвих акумуляторів відносять до шкідливих, Володимир Омелян переконаний, що із сучасними технологіями воно абсолютно безпечне.


«Ми бачимо, що Європа переходить на електрокари. Це означає, що всі автомобілі із двигунами внутрішнього згоряння будуть дешевими, і їх масово будуть до нас скидати. Ми знову будемо повні дизелю і бензину. В Києві нема чим дихати і це вже факт за кількістю автомобілів. Щодо повноцінного виробництва електромобілів. Знаєте, я дуже люблю масштабні проекти і мрію про HyperLoop та інші речі, але технічно і фінансово ми до цього ще не готові».

На думку міністра, Україна має почати виробництво із запчастин до електрокарів. Вже зараз низка компанії на Західній Україні займаються виробництвом електропроводки, частин салону тощо.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка