В Україні збирають триметровий сонячний концентратор, частина деталей якого надрукована на 3D-принтері

Українська спільнота Energy Torrent спроектувала та почала виготовлення унікального триметрового сонячного концентратора, частина деталей якого виготовлена на 3D-принтері.

Перший етап збірки концентратора пройшов у Києві 27 квітня в рамках проведення хакатону «Від атомного минулого до сонячного майбутнього», при підтримці міжнародного освітнього центру Дортмунда та Чорнобильської історичної майстерні. Наступного дня, 28 квітня, відбувся другий етап хакатону – уже у Вінниці, при підтримці представництва ЄС в Україні. 

«Ми поки що не досягнули тих параметрів потужності, які планували. Це ще досить експериментальне напрацювання. Але ми доволі швидко рухаємося, і сподіваємося найближчим часом представити результати у вигляді Opensource-ліцензії» - повідомив Андрій Зінченко, координатор спільноти Energy Torrent.

Після завершення випробовувань і пошуку оптимальної конструкції концентратора, креслення будуть представлені для широкого загалу.

Завдяки тому, що для будівництва концентратора використовуються матеріали, які доступні у будь-якому будівельному магазині, аналогічний сонячний концентратор зможе сконструювати будь-хто, у кого є доступ до Інтернету та 3D-принтера.

Останній, третій етап збірки відбудеться через декілька тижнів у Києві. Долучитися до фінального будівництва може будь-хто. Для цього потрібно попередньо зареєструватися. Слідкувати за інформацією про чергову подію можна в офіційній групі спільноти на Facebook

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка