В Україні запрацював перший екобот, що збирає дані про довкілля

4 липня Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та група активістів «Save Dnipro» презентували перший в Україні екологічний бот SaveEcoBot, який у режимі реального часу надає екологічні дані з будь-якої області України про конкретне підприємство.

Програма дозволяє отримувати інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі ОВД, куди надходять дані від суб’єктів господарювання про наміри здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Також екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 та 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами та ін.

Досі подібні реєстри були закритими, окрім окрім реєстру ОВД, що запрацював півроку тому. Зараз Мінприроди працює над тим, щоб у громадськості був повністю відкритий доступ до необхідної екологічної інформації. SaveEcoBot працює в Telegram і найближчим часом буде доступний в інших популярних месенджерах — Facebook Messenger, Skype та Viber. Користуватися ним можна безкоштовно, достатньо підписатися на послугу і інформація надходитиме в режимі он-лайн. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: