В Україні запрацювала перша рухома сонячна електростанція

Компанія Рентехно завершила будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 90 кВт, призначеної для виробництва екологічно чистої електроенергії з подальшим її використанням для власних потреб фермерського господарства в Кіровоградській області, повідомляє elektrovesti.net.

Даний проект відрізняється від усіх раніше побудованих в Україні тим, що при його реалізації вперше були впроваджені кілька нових технологій, таких як унікальна система управління режимами роботи сонячної електростанції, а також динамічна система стеження за сонцем.

8.jpg

7.jpg
 
Використання двохосьових трекерів, які стежать за положенням сонця, стало однією з найбільш помітних особливостей сонячної електростанції «Sunflower-90». На кожному трекері було змонтовано 20 сонячних модулів по 250 Вт, а всього на станції встановлено 18 трекерів. Очікуваний річний приріст генерації становить близько 31%, що робить застосування динамічних опорних металоконструкцій економічно доцільним рішенням. 

11.JPG

12.JPG

Активна система керування дозволяє орієнтувати сонячні панелі в просторі на підставі показань від декількох датчиків освітленості, а також - уникати пошкоджень обладнання при сильному вітрі. Система постійно відстежує метеоситуацію та, при необхідності, переводить сонячні панелі в положення флюгування. 

9.jpg

10.JPG

Електростанція спроектована з застосуванням трифазних інверторів виробництва компанії Danfoss/SMA потужністю 15 кВт, а також мультикристалічних кремнієвих модулів LDK з піковою потужністю 250 Вт. Один інвертор обслуговує три трекера, на кожному з яких встановлено по 5 кВт сонячних батарей. Робота станції контролюється власною системою моніторингу, що дозволяє аналізувати її стан з будь-якої точки світу і визначати кількість енергії, виробленої електростанцією в заданий проміжок часу. Для виконання заданих алгоритмів, було розроблено спеціальне програмне забезпечення, а по апаратній частині - передбачено подвійне резервування найбільш важливих функціональних блоків. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка