В Україні запрацювала біогазова установка, яка щодоби виробляє 150 тис куб.м. біогазу

Лідером цукрової галузі є агропромисловий комплекс «Астарта», який об’єднує обласні підрозділи в Полтавській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Харківській та Житомирській областях. Працюють дев'ять цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 245 тис. га і молочні ферми. За даними ukragroconsult.com, агропромхолдинг у 2013 році отримав чистий прибуток 25,67 млн. євро.

Виробництво високоякісного цукру та реалізації зернових і олійних культур, а також м’яса і молока – напрямок діяльності агропромислового комплексу. А з жовтня цього року, цей агропромисловий комплекс став лідером в біогазифікації відходів цукрового виробництва.

3.jpgВ м.Глобино, що на Полтавщині, введено в промислову експлуатацію сучасний біоенергетичний комплекс. Така установка є унікальною в Україні, адже виробляє біогаз в процесі ферментації відходів цукрового виробництва, з добовою потужністю 150000 м3 біогазу. Практично половину газу, необхідного для технологічних процесів заводу буде замінено на біогаз. Основна сировина для біогазу – бурякові відході і жом. З часом можна буде переробляти і біомасу.

Основною продукцією біогазової установки є біогаз, електроенергія, тепло і біодобриво. В сирому біогазі міститься в середньому 65% метану і 35% СО2. Є волога і домішки, котрі бажано виводи перед використанням біогазу. Біодобриво містить всі необхідні компоненти традиційного добрива і вдвічі підвищує врожайність.

Нагадаємо, із відходів українського АПК можна отримати 1,6 млрд. куб.м біогазу щороку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка