В Україні з’явиться ще один природний парк

В Україні мають намір створити Куяльницький національний природний парк.

Як повідомив еколог Іван Русєв на своїй сторінці у соцмережі, доцільність появи важливого наукового, рекреаційного, природоохоронного та культурно-просвітницького об'єкта підкреслили на минулому тижні у Одеській ОДА, передає Сегодня.

За його словами, наразі прийнято рішення найближчим часом організувати виїзні зустрічі в адміністрації Іванівського, Біляївського і Комінтернівського районів і узгодити всі спірні питання з урахуванням інтересів традиційного природокористування місцевих громад.

Суперечки з приводу створення Куяльницького національного природного парку точаться декілька десятків років. Наразі стан лиману і навколишніх ландшафтів викликає побоювання. "Незаконні добувачі піску і ракушняка перекрили всю заплаву річки Великий Куяльник, - розповідає Іван Русєв. - Любителі відпочинку на свіжому повітрі зазвичай залишають після себе велику кількість сміття, яке не розкладається».

Крім цього, за словами еколога, серйозну небезпеку для флори Куяльника становлять стихійні звалища, а також випас великої та дрібної рогатої худоби. «Між селами Красносілка і Кубанка Комінтернівського району унікальні ділянки ковилового степу відступають перед горами будівельного сміття та побутових відходів, - нарікає експерт. – В той же час через випас худоби у декількох кілометрах від приватного сектора рослинність на Куяльницьких схилах значно бідніша, ніж при просуванні вглиб до його витоків».

На берегах лиману росте ендемік леонтіца одеська, яку переважно можна зустріти в Одеській області, а також горицвіт весняний, ірис болотний, тюльпан Шренка, мишачий гіацинт, наголошує спеціаліст.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка