В Україні є технології для виробництва палива з автомобільних шин

У Чернівецькій області є обладнання для переробки відходів гуми, автомобільних шин і пластичної маси у рідке і газоподібне паливо.

На даний момент створені експериментальні зразки альтернативного палива на основі вторинних енергоресурсів успішно пройшли випробування. Наразі досвід використання альтернативного дорогому російському газу палива мають окремі чернівецькі науковці та ентузіасти. 

«На даний час є можливість проводити модернізацію обладнання та поступовий перевід комунальних підприємств на запропонований вид палива» - розповів для EcoTown дослідник даної технології, к.х.н., доцент кафедри органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв Чернівецького національного університету Борук Сергій Дмитрович. 

Попри енергетичну кризу, в якій опинилася Україна через брак традиційних викопних енергоресурсів – природного газу та вугілля, виготовлення рідкого і газоподібного палива з відходів не знайшло державної підтримки. Як результат, сьогодні область, на жаль, не рухається у даному напрямку.

На даний момент на Буковині виробництвом біопалива, сировиною для якого можуть бути як сільськогосподарські, так і різного роду побутові відходи, займаються одиниці. Приміром, Лужанський МПД ДП "Укрспирт" економить до 20% природного газу щорічно завдяки біогазу, виробленому з відходів.

Тим часом, область має неабиякий потенціал видобутку «нетрадиційного» газу. За оцінками спеціалістів, протягом наступних 30 років чернівецький полігон твердих побутових відходів об'ємом 2 млн м3 міг би давати до 8 млн кубометрів горючого газу щорічно. Світ вже не одне десятиліття використовує енергію «родовищ», багатства яких у  нашій країні до сих пір ігноруються.  

Отримати детальнішу інформацію або консультацію щодо даної технології можна у Борука С.Д - (066) 390-39-12, boruk_s@hotmail.com

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка