В Україні винайшли новий спосіб очистки повітря від неприємних запахів

Пошук нових методів для покращення довкілля зроблено у галузі очищення повітропотоків від шкідливих парів і газів за допомогою торфу. Це потрібно великим містам для ліквідації викидів в атмосферу шкідливих речовин з неприємним запахом з каналізаційних мереж. В сільському господарстві можна використовувати для тваринницьких, птахівницьких, костопальних, жиротопильних, пеніцилінових заводів, м’ясо-, рибокомбінатів, підприємств харчування, де продукти готуються за допомогою термічної обробки.

У наш час  для дезодорації запахів, у тому числі і неприємних, від промислових і господарських підприємств застосовують різні способи: фільтрацію за допомогою дорогих поглиначів, установки з мікробіологічною начинкою до маскування запахів за допомогою інших речовин з приємним запахом типу лаванди і т.п.

А можна використовувати досить дешевий природний біоматеріал – торф, котрий зараз використовується в основному для сільськогосподарських цілей, для обробки і покращення властивостей ґрунтів. Немає промислового застосування торфу для очистки повітря від шкідливих і неприємних запахів, а суть винайденого способу полягає у спеціальній попередній підготовці торфу шляхом розпушування, недопущенні його ущільнення і коригуванні цих показників у процесі його використання для очистки газів.

Такий спосіб дезодорації (очистки) газів за допомогою торфу у пілотній установці було проведено на одній з каналізаційних станцій м. Києва. Неприємні запахи: сірководень, метилмеркаптан, аміак, надходили до пілотної установки з підземного каналу каналізаційної станції. Отримали високу ефективність способу очистки газів за допомогою торфу. Розроблено технологію дезодорації шкідливих газів з неприємним запахом. 

Порівняння економічних показників і вартості установки дезодорації вентвикидів каналізаційних насосних станцій показує, що вартість вітчизняної установки буде у 10 разів нижчою. Знижені експлуатаційні витрати, а також забезпечена довгострокова експлуатація вітчизняної установки у пасивному режимі, що неможливе в імпортній установці. 

Розробка технології дезодорації газів і її дослідні випробування провадилися за рахунок коштів Київської міської адміністрації. Економічна перевага від широкомасштабного впровадження торфу для очистки повітропотоків від шкідливих речовин у галузях, що названі вище, полягає також у тому, що торф, який буде використовуватися як ефективний поглинач шкідливих речовин і речовин з неприємним запахом, є найдешевшим і найдоступнішим з природних матеріалів, якого в Україні вдосталь. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка