В Україні видобувають газ на полігонах побутових відходів

Щороку в Україні появляється біля 15 млн. тон твердих побутових відходів, котрі вивозять на заміські полігони. Створюються  проблеми з місцями для зберігання, а ще більші пролеми із непрємними запахами та небезпечними рідинами та газами, котрі появляються на полігонах при довгому зберіганні вивезених відходів. 

При розкладанні сміття виділяється і метан, котрий поєднаний з сірководнем, азотом, вуглекислим газом. Газ метан можна і треба використовувати, що і роблять на Київщині, де працюють біогазові електростанції. 


Перша з цих станцій, побудована на полігоні в с.Підгірці Обухівського р-ну і за перший рік виробила 6 млн. кВт електроенергії. В атмосферу не попало 33 тисячі тон метану.

Інша біогазова електростанція знаходиться біля Борисполя і має потужність понад 1 МВт. Виробленої електроенергії буде вистачати для 10000 населення і покращить екологію за рахунок недопущення в повітря забруднюючих речовин.

Третю установку недавно відкрили на Київщині за участю посла США 

Допомагають у впровадженні проекту американські спеціалісти, за ініціативи Агенства США із захисту довкілля. Вони допомагають провести оцінку потенціалу проектів вловлювання метану на сміттєвих полігонах та на вугільних родовищах. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: