В Україні вводять обов'язкове впровадження енергозберігаючих технологій та матеріалів при зведенні навчальних закладів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вводить обов'язкове впровадження енергозберігаючих технологій та матеріалів під час будівництва чи реконструкції загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Відповідні зміни містяться у проектах державних будівельних норм В.2.2-3:201Х "Будинки і споруди. Заклади освіти" та В.2.2-4-201Х "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти", передає Урядовий портал.

Згідно з новими нормами, усі планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві та експлуатації. Системи теплопостачання мають бути облаштовані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності.

Огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату.

Як написав на своїй сторінці у Facebook заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, у діючих ДБН щодо шкільних та дошкільних навчальних закладів немає обов'язкових європейських вимог щодо енергоефективності та енергозбереження будівель. 

"У багатьох українських школах та дитсадках вікна до сих пір заклеюються поролоном на зиму, а діти можуть сидіти на уроках у верхньому одязі, - нарікає він. – Нинішнє оновлення держаних будівельних норм сприятиме створенню сучасних комфортних умов перебування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також значній економії коштів на енергоресурси".

Вищезазначені проекти ДБН будуть затверджені найближчим часом. Оновлені норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних та дошкільних навчальних закладів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: