В Україні впроваджується вуличне освітлення на сонячних батареях

Кожне місто має плани зробити вулиці освітленими ввечері і вночі. Українці також бажають жити в гарно освітлених містах, мати підсвітку важливих будівель, добиратися додому при хорошому штучному світлі. Це підвищує безпеку громадян і створює привабливість для туристів та гостей, котрі частіше приїжджають в гарне місто і стають приватними інвесторами для малого місцевого бізнесу. В Україні вже є практика встановлення автономних систем освітлення, котрі працюють від сонячної енергії.

Місцева влада і громади знаходять шляхи до покращення освітлення. Складно робити нововведення при поганій співпраці з енергообслуговуючими компаніями, котрі в нові проекти стараються втягнути додаткові витрати на нові лінії, нові трансформатори і т.п. Немалі кошти треба заплатити і за технічні умови.

Читайте також: Витрати на вуличне освітлення в Україні в 1,7 рази більші, ніж в Європі

Одним з рішень проблеми, є ліхтарі з сонячними батареями. Один з перших проектів був реалізований в м. Острог, де частина вулиць отримали нові автономні сонячні світильники. Таке рішення, автономності освітлення, добре підходить для забезпечення освітлення віддалених газорозподільчих пунктів, що знайшло також реалізацію в декількох об’єктах.

1.jpg

Допоміг деяким громадам проект «Місцевий ровиток, орієнтований на громаду», завдяки котрому впроваджені нові проекти. В Херсонській області, в с.Новомихайлівка, встановлені десятки світлодіодних світильників, котрі не приєднані до загальної електромережі. Сонячна панель 145 Вт заряджає акумулятор, з котрого ввечері енергія поступає на світильник 30 Вт.

Читайте також: Люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Які краще купити? 

Нова технологія має ряд переваг – це можливість створити гнучкі технічні рішення, котрі відповідають певному типу освітлення. Небайдужі і активні все частіше приступають до цих нових напрямків.

За матеріали сайту atmosfera.ua

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка