В Україні успішно добувають газ із відходів рослинництва і тваринництва

Сільське господарство є великим постачальником відновлювальних ресурсів для енергетичної галузі. На це орієнтуються проекти біогазових технологій, котрі дозволяють виробляти біометан з відходів рослинництва, тваринництва та харчової промисловості.
Перша потужна біогазова установка на українському підприємстві введена в дію ще в 1993 році, на свинокомплексі комбінату «Запоріжсталь». Біля 10 тис. свиней забезпечували виробництво 600 м3 на добу.

Читайте також: Біогаз в Чехії займає понад 22% у виробництві енергії

На свинофермі корпорації Агро-Овен (Дніпропетровщина, 2003 рік) біогазова установка передбачала вихід газу 3300 м3 на добу. Когенераційна установка з цього газу може видавати електричну потужність 160 кВт і 320 кВт тепла. Термін окупності – 8 років.
В Києвській області в 2009 році Українська Молочна Компанія задіює 400 тон гною для електрогенерації біля 950 тис. кВт та для отримання тепла 1180 тис. кВт.

Читайте також: Куряча електрична енергія

У Вознесенську біогазова станція «Зелений гай» з трав’яного силосу (10 т/доба) може виробляти в когенераційній установці 120 кВт електроенергії та 140 кВт тепла для теплиці і передавати 500 м3 біогазу на котельню.
Відсутність інтересу для встановлення дрібних біогазових установок має під собою певну основу. Такі інвестиції мають досить довгий період окупності. Великі ставки кредитів українських банків. Не працює зелений тариф для біогазу. Відсутня державна підтримка і стратегія розвитку. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: