В Україні цієї зими можуть знизити температуру центрального опалення до 16 градусів

В опалювальному сезоні 2015-2016 рр. температуру повітря у житловому фонді України можуть знизити з нині діючих 18 градусів до 16 градусів і нижче, повідомляє rbc.ua.

Такі рекомендації містить урядовий антикризовий план з енергетики, розроблений українськими експертами під наглядом міжнародної групи.

Згідно з документом, в країні необхідно якомога швидше переглянути норми централізованого опалення, щоб населення оплачувало надання відповідних послуг.

Експерти рекомендують Міненерго терміново почати вимірювання реальних втрат теплоносія у мережах, які на даний момент, на думку іноземних фахівців, становлять понад 30%, а не 15-18%, як зазначають у міністерстві.

Аналітики впевнені, що вже зараз необхідно запустити широкомасштабну інформаційну кампанію, яка розкаже про необхідність енергозбереження та максимально популяризує альтернативні джерела енергії.

У разі кризи експерти радять поступово знизити норму централізованого опалення до 10-12 градусів, провести дренаж систем і оголосити надзвичайну ситуацію.

Наразі, згідно з українським законодавством, під час опалювального сезону температура у житлових будинках не повинна опускатися нижче 18 градусів. Українці мають право вимагати перерахунок послуги, яка не надана у повному обсязі. Так, за кожен градус відхилення від санітарної норми (в межах від 18 до 12 градусів у житлових приміщеннях і від 20 до 14 градусів - у кутових кімнатах) можна отримати 5%-ну знижку на комунальні послуги.

Згідно з розрахунками уряду, зменшення температури повітря у житловому фонді на 2 градуси (до 16 градусів) дозволить заощадити 0,9 млрд кубометрів газу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка