В Україні церква виділяє ініціативним вірянам до 21 тис грн на екологічні заходи

Українська греко-католицька церква виділяє ініціативним вірянам до 21 тисяч гривень на екологічні заходи.

Парафіяльні громади можуть отримати міні-грант, взявши участь у конкурсі проектів соціальної дії "Хочу! Можу! Зроблю!", який проводить патріарша Комісія у справах молоді УГКЦ за підтримки Благодійного фонду ім. митрополита Андрея Шептицького і Благодійного фонду "Rеnovabis" у рамках соціальної ініціативи "Хтось не зробить", передає Credo.

Заявки приймаються від ініціативних груп (не менше трьох осіб) віком 18-35 років із парафіяльних громад УГКЦ Львівської архиєпархії (м. Львів, Золочівський, Пустомитівський та Яворівський райони Львівської області), Кам'янець-Подільської єпархії (Хмельницька область) та Одеського екзархату (Одеська область).

На конкурс покликаний забезпечити позитивні зміни у місцевіх громадах приймаються проекти за чотирма напрямками:

1. Щаслива сім'я - заходи, спрямовані на розвиток гармонійних стосунків у сім'ї: батьки-діти (зустрічі, сімейні свята/мандрівки/ярмарки, рольові ігри, інше); чоловік-дружина (спільна праця/відпочинок/освіта, інше); неодружена молодь, яка має намір створити сім'ю.

2. Якісна освіта - заходи, спрямовані на набуття практичних знань, розвиток навичок (ведення особистих фінансів, проектний менеджмент, вивчення мов, опанування комп'ютерних програм, графічних редакторів); популяризацію самоосвіти та неформальної освіти; профорієнтацію молоді (вибір професії, вивчення ринку праці, налагодження співпраці з роботодавцями).

3. Безпека на дорогах - заходи, спрямовані на дотримання правил дорожнього руху усіма учасниками; покращення умов для безпеки руху; популяризацію морально-етичної поведінки у транспорті та на дорозі.

4. Екологія - заходи, спрямовані на зменшення створення відходів; запровадження роздільного збору сміття, екологічну освіту населення з питань сталого розвитку і енергозбереження, відновлення та озеленення природніх територій: біля річок/озер, в парку/лісі (прибирання територій або збір відходів може бути лише елементом проекту, а не його завданням); енергозбереження та енергоефективність вдома і на роботі/навчанні, в громадських та соціальних закладах; інші просвітні екологічні ініціативи з використанням інновацій у сфері збереження довкілля.

Як зазначають організатори, ініціативні віряни можуть пропонувати власні ідеї у межах основних напрямків. Проекти мають бути актуальними, можливими для реалізації, узгодженими з місцевим парохом та розрахованими на участь місцевої громади вірян.

Максимальний розмір міні-гранту - до 21 000 гривень - 80% від суми надається на початку проекту, а 20% - з 1 жовтня після звітування. Організатори наголошують, що заробітна плата та відрядження координаторам проектів і членам ініціативної групи, зокрема проїзд і проживання учасників тренінгу для переможців та проміжних тренінгів чи з'їздів, а також закупівля оргтехніки та робочого інвентаря, поточний ремонт приміщень чи техніки, пожертви фізичним і юридичним особам, чайові, штрафи, придбання алкогольних і тютюнових виробів не оплачується.

Як зазначають організатори, сума очікуваного міні-гранту повинна становити не більше 90% всіх необхідних витрат, передбачених бюджетом проекту.

«Кошти на решту витрат організація чи ініціативна група має залучити з інших джерел, - уточнюють фахівці. - На пункти, які не покриваються міні-грантом, можуть бути спрямовані додаткові кошти».

Організатори конкурсу наголошують, що всі фінансові операції по гранту повинні здійснюватися у безготівковій формі.

Для участі у конкурсі потрібно до 24.00 год. 20 червня 2017 року надіслати заповнену заявку разом з детальним складеним за шаблоном кошторисом проекту на e-mail konkursproektiv@gmail.com із зазначенням у темі листа назви проекту.

Проекти мають бути реалізовані з 17 липня до 30 листопада 2017 року. Протягом 7 днів після реалізації парафіяльні громади повинні надіслати звіти (від 5 фото, до 1 стор. описового звіту, копії фінансових документів, підписи учасників).

Результати конкурсу будуть оголошені 10 липня 2016 року. З переможцями будуть підписані угоди.

Додаткову інформацію можна отримати на сторінці у Facebook та за моб. тел.: 0689294434.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка