В Україні створили відкритий реєстр якості питної води

В Україні вперше відкрили дані про якість води, які відтепер можна побачити на порталі відкритих електронних даних data.gov.ua. Оновлювати інформацію планують раз на 85 днів, передає Високий замок.

Розпорядник даних – Державне агентство водних ресурсів. Як повідомив перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб, 80% українців отримують воду з поверхневих джерел, з них майже 75% – з Дніпра. Саме тому важливо знати про якість поверхневих вод біля власного дому, роботи й місць відпочинку.

«Ці дані також дозволять громадським активістам краще розуміти вплив промислових відходів на довкілля та контролювати дотримання законодавства в екологічній сфері».

Дані про якість питної води – дуже цінні, але водночас і одні з найзакритіших у світі.

«Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, тільки 15 країн у світі публікують ці дані у відкритому та машиночитному форматі. Лише Фінляндія робить це найбільш якісно – регулярно і в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступними і в Україні», — наголосив Олексій Вискуб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка