В Україні створена "дорожня карта" розвитку малої гідроенергетики

Українські та норвезькі експерти створили «дорожню карту» розвитку малих гідроелектростанцій в Україні.

Розрахований на потенційних інвесторів звіт надає поетапні рекомендації зі створення електростанції малої і середньої потужності, передає UCMC.

У документі приділяється увага охороні здоров'я, безпеці, розвитку – всьому, що повинен знати девелопер, аби розвивати свій бізнес, зазначає старший юрист громадської організації «EasyBusiness» Катерина Бусол.

«Звіт також містить інтерактивну карту, яка показує, де можна розміщувати гідропроекти, - розповідає експерт. – Ми використовували передовий досвід США, Норвегії та Німеччини, аби більш чітко визначити прогалини в українському законодавстві і зрозуміти, яким чином поліпшити розвиток гідроенергетики в Україні».
За словами Катерини Бусол, зараз на гідропроекти з нуля піде, як мінімум, два роки тільки для того, щоб почати.

«Далі інвестор має обійти 21 різну урядову інстанцію і отримати 31 дозвіл, - наголошує юрист. - Процедури перевантажені і непрозорі, система єдиного вікна непродумана: інвестор подає всі документи в один орган, якому потрібно багато часу, щоб все переварити».

Рекомендації, які містить «дорожня карта» розвитку малих гідроелектростанцій в Україні, будуть корисними невеликим інвесторам, підкреслює засновник і керівник норвезької гідроенергетичної компанії Blaafall Арне Якобсен. «Ми брали до уваги існуючу ситуацію в країні і намагалися зрозуміти, яким чином потенційні інвестори можуть маневрувати на українському ландшафті – в полі існуючих можливостей і вимог», - пояснює фахівець.

За словами заступника Посла Норвегії в Україні Річарда Скарборо, «дорожня» карта дозволяє інвесторам оцінити можливі ризики.

«Корисно мати таку книгу, яка дозволяє зрозуміти, як працюють закони і ринок та які умови є в Україні, - зазначає експерт. – Звіт також містить урядові рекомендації для покращення регуляторного поля у цій сфері».
На думку колишнього радника міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Поровського, привабливий «зелений тариф» певною мірою компенсує ризики, які виникають у випадку інвестицій в українську гідроенергетику. «Головне досягти чітких, зрозумілих і стабільних правил гри», - зазначає експерт, додаючи, що подібний продукт необхідно зробити також для вітру, сонця та біомаси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка