В Україні стартував відбір «зелених» проектів для залучення іноземних інвестицій

Асоціація приватних інвесторів України (АПІУ) почала відбір українських міст і компаній для впровадження енергозберігаючих проектів шляхом залученням іноземних інвестицій, повідомляє business.ua.

Як зазначає віце-президент АПІУ Ігор Тютюшкін, організація допомагає українським суб’єктам знайти іноземного інвестора для втілення у життя готових технологічних рішень на засадах державно-приватного партнерства.

За його словами, зацікавлені у залученні іноземного капіталу учасники мають виконати ряд умов. По-перше, підтвердити можливість вкласти власні кошти, як мінімум, у розмірі 40% від загальної вартості проекту. По-друге, оформити земельну ділянку площею до 0,5 га. По-третє, мати підключення до тепло- та електромережі.

Суб'єкти, які мають готові енергозберігаючі проекти та виконали зазначені умови, можуть надсилати заявки на сайт Асоціації приватних інвесторів України. "У нас є форма заявки, експрес-аналізи, анкети, - розповідає Ігор Тютюшкін. – АПІУ контактує з представниками інвесторів Євросоюзу в Україні для залучення необхідних коштів".

За словами віце-президента АПІУ, завдяки Меморандуму про розвиток державно-приватного партнерства, підписаному у жовтні 2014 року між Центром розвитку приватного-державного партнерства (ДПП) та Мінрегіонбудом, в Україні наразі реалізується п'ять проектів в альтернативній енергетиці із залученням іноземних інвестицій. «За основу були взяті готові технологічні рішення українських компаній, - пояснює Ігор Тютюшкін. – Це піролізна переробка сміття і осаду стічних вод, виробництво парової машини для вироблення електроенергії, проект з паливними комірками, виробництво мінерального лужного клею».

До слова, у Миколаєві наразі запустили в експлуатацію завод піролізної переробки твердих побутових відходів (ТПВ) та мулових осадів. «Зміни в українському законодавстві зробили реалізацію «зеленого» проекту, який, на додачу, мав українську складову, дуже привабливим, - каже Ігор Тютюшкін, зауважуючи, що додаткове підвищення «зеленого» тарифу на вироблену енергію становитиме 10%.

Протягом найближчих чотирьох років інвестори з Польщі готові вкласти у розвиток аналогічних проектів в Україні близько 200 млн доларів, підкреслює Ігор Тютюшкін. Приміром, компанія "Полвакс-Україна" реалізує проект наступним чином: будує завод під ключ, потім підприємство переходить у спільне використання, а після закінчення терміну договору державно-приватного партнерства повертається в українську власність. «Польські інвестори готові вкладати власні кошти у розмірі 10-60% від загальної вартості проекту, або взаємодіяти на умовах фінансового лізингу - до 50% вартості обладнання на п'ять-сім років під 7-10% річних, - говорить віце-президент АПІУ, додаючи, що частка інвестора в останньому випадку викуповується державою після проведення останнього лізингового платежу.

Як зазначає директор Центру розвитку ДПП Євген Радченко, створення Держфонду регіонального розвитку, у співпраці з яким реалізуватиметься інноваційна для українських реалій форма для інвестування, дозволяє розпочати фінансування у регіонах України проектів на конкурсній основі у відповідності з місцевими стратегіями розвитку. «Наразі на сайті Держфонду регіонального розвитку інвестори, бізнесмени та керівники комунальних підприємств у розділі "Проекти" можуть класифікувати наявні пропозиції, як за назвою області, так і за тематичним напрямом, - розповідає фахівець. - Зокрема, портал надає можливість відслідковувати статус реалізації проекту і всі задіяні сторони».

Згідно з даними Держкомстату, станом на липень 2015 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився на 6,4% у порівнянні з аналогічним звітним періодом минулого року і становив близько 42,8 млрд доларів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка