В Україні розробили та впроваджують технологію переробки шахтного метану у крижані брикети для опалення

Дніпропетровські вчені розробили технологію перетворення небезпечного шахтного метану, сотні мільйонів кубометрів якого щорічно викидається в атмосферу, у газові гідрати, повідомляє nmu.org.ua.

Над проектом з видобутку альтернативного природному газу палива група науковців під керівництвом завідуючого кафедрою підземної розробки родовищ Національного гірничого університету, професора Володимира Бондаренко працювала п’ять років.

Газові гідрати, які складаються з води і газу, абсолютно безпечні і виглядають, як кусень льоду. В одному кубічному метрі такого льоду близько 200 кубічних метрів газу. Такі крижані брикети, за словами науковця, можна транспортувати у машині з морозильною камерою у віддалені села та спеціальні сховища, де при підвищенні температури гідрат перетворюватиметься у газ і доставлятиметься до споживача через місцевий газопровід.

Як зазначають розробники, добувати альтернативне паливо можна у польових умовах безпосередньо біля свердловин, через які виходить шахтний метан. У реактор, який разом з холодильником міститься у мобільній установці, закачується газ з-під землі, який, змішуючись з водою, перетворюється у газогідрат. Зараз альтернативне паливо в установці створюється за 20 хвилин. Дніпропетровські науковці готові удосконалити розробку, щоб льодові блоки вироблялися відразу при змішуванні газу з водою, однак на заваді стоїть брак коштів. Порівняно дешеве виробництво крижаних газових брикетів може знизити вартість опалення для українців і покращити екологічний стан в країні, зауважує Володимир Бондаренко, додаючи, що технологію видобутку газогідратів з шахтного метану планують запустити у дію вже у наступному році. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка