В Україні розробили та готують до випуску прототип потужного електромотоцикла

Одеська компанія Geon та київська Electromoto спільно реалізують проект ScrAmper – це перший електричний мотоцикл із запасом ходу 140 км, що розроблений та сконструйований в Україні. Найближчим часом концепт хочуть запустити в серійне виробництво.

Електробайк створений на основі штатного бензинового мотоциклу з модельного ряду GEON – Geon Scrambler, що має робочий об’єм двигуна 250 куб.см, 18 кінських сил та максимальну швидкість 120 км/год. Його електричний брат матиме пікову потужність до 15 кВт (20,4 к.с.), аналогічну максимальну швидкість та пробіг на одному заряді – до 140 кілометрів. Причому в динаміці Geon ScrAmper обіцяє бути відчутно привабливішим. Мотоцикл можна зарядити як від побутової мережі (за 7,5-8 годин), так і на станціях заряду електричних автомобілів в режимі Mode 2 (до 3,5 годин). ScrAmper має три режими руху, тому користувач може сам моделювати розхід акумулятора та параметри руху мотоцикла.

Сергій Літкевич, засновник компанії Геон (провідна інжинірингова та трейдингова компанія українського мотоциклетного ринку) вважає, що основна проблема ринку електробайків у їхній невиправдано високій ціні. Також значна частина мотоциклів на електротязі ззовні виглядає круто, а по факту – не працюють підвіски, немає правильної геометрії, немає професійного гальмування. Це результат того, що їх створюють не мотоциклісти, а електрики. Поєднання зусиль двох профільних команд має розв’язати ці проблеми. Геон виконає свою звичну роботу, а коллеги з Електромото, які займаються розробкою та виробництвом електричних мотоциклів для комерції, – свою.

«Нарешті ми змогли започаткувати розробку повноцінного і потужного електричного мотоциклу, – говорить засновник та директор компанії Електромото-Юкрейн Руслан Бедрик. – На відміну від коллег з Геон, ми як раз постійно відчуваємо дефіцит якісної мотоциклетної инженерії, зосередившись на електроніці та конструюванні елементів живлення. Впевнений, що наш тандем, створений на новому напрямку, буде результативним і дасть якісне зростання обох команд».

Реліз мотоциклу намічений на кінець березня цього року. Розробники поки що не оголошують вартості нового електричного байку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка