В Україні розглянуть петицію, яка обмежить імпорт, виробництво і обіг тонких поліетиленових пакетів

Електронна петиція про обмеження імпорту, виробництва і обігу тонких поліетиленових пакетів в Україні спрямована на розгляд Адміністрації президента.

Звернення ініційоване громадською організацією "РеСінк" набрало необхідні 25,312 тисяч голосів.

Петиція закликає законодавчу і виконавчу владу заборонити безкоштовне поширення поліетиленових пакетів у місцях продажу товарів, а також заборонити продаж, виготовлення та імпорт пакетів з товщиною стінки менш ніж 15 мкм на першому етапі і поступово збільшувати цей показник на наступних етапах.

«Щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як в ЄС цей показник становить в середньому до 90 пакетів, - відзначають вони. – При цьому рівень переробки тонких поліетиленових пакетів становить менш ніж 1%, що призводить до загибелі 1 млн птахів і 100 тис. тварин на рік».

Багато країн повністю відмовилися від пакетів, а деякі ввели податок на них, тоді як в Україні нічого не відбувається, наголошують у зверненні.

Крім того, петиція просить владу забезпечити повну заборону продажу, поширення, виготовлення та імпорту оксо і оксо-біорозкладаних пакетів, а також створити умови на ринку для появи альтернатив поліетиленовим пакетам - паперових пакетів, багаторазових сумок, біопакетів рослинного походження.

Оксо-розкладні пакети, які позиціонуються як такі, що можуть вирішити проблему утворення сміття завдяки їх біорозкладанню, фрагментуються на дрібні частки, включаючи мікропластик, що несе ризик для довкілля, тварин та людей, наголошують автори петиції.

«Переробники заявляють, що наявність оксо-розкладних пластиків у складі вторсировини значно погіршує якість та цінність вторинного пластику, та радять відмовитись від використання таких пластиків, - пояснюють вони. - Оксо-розкладний пластик не може бути ідентифікований будь якою існуючою технологією і не може бути відсортований від звичайного пластику, а домішки для розкладання погіршують якість матеріалу переробки з кожним новим циклом».

Тим не менш, споживачів дезінформують, а багато українських торговельних мереж позиціонують такі пакети як безпечну для довкілля альтернативу, - йдеться у зверненні. 

Збір підписів громадян на підтримку петиції здійснювався з 3 квітня через сайт ГО. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка