В Україні пропонують заборонити використання оксо-біорозкладних пластикових пакетів

В Україні пропонують заборонити використання пакетів товщиною до 50 мкм і оксорозкладних пластикових пакетів, а за їх поширення ввести штрафи від 1700 до 8500 гривень.

Про це йдеться у законопроекті, зареєстрованому у Раді депутатами від "Слуги народу", пише Сегодня.

«Оксорозкладні пакети, які в ЄС заборонені, а в Україні продають як екологічну альтернативу, на 99% складаються зі звичайного поліетилену і на 1% - з оксорозкладної домішки на основі металів, які прискорюють розпад пакета під впливом кисню і сонячного світла, - пояснюють автори проекту. – Такий пакет з відміткою TDPA або D2W через деякий час справді розпадається, але на дрібні фрагменти – мікропластик, який потрапляє у ґрунт, воду, а потім – і у організм тварин і людей».

Згідно з проектом, заборона не поширюється на надлегкі пакети (товщиною до 15 мкм) шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з бічними складками) і довжиною до 450 (з ручками), що використовуються як первинна упаковка свіжої риби, м'яса і продуктів з них, сипучих продуктів та льоду.

Замість поліетиленових пакетів пропонується використання сумок з тканини, паперових пакетів та пакетів з крохмалю.

Пакети, які не відповідають вимогам і залишаться в побуті до 1 січня 2022 року, повинні бути утилізовані за рахунок об'єкта господарювання, який їх придбав.

А штраф за поширення пакетів складе 1700-3400 грн, за повторне порушення - 3400-8500 грн.

Згідно з документом, контроль за дотриманням майбутнього закону покладається на Держспоживслужбу, яка займається захистом прав споживачів практично всіх категорій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка