Нова ТЕЦ у Миколаєві працює на відходах сільського та лісового господарства

У Миколаєві олійноекстракційний завод, який входить до міжнародної агропромислової компанії "Євгройл", відмовивсь від природного газу та електроенергії, побудувавши власну міні-теплоелектростанцію (ТЕЦ) на біопаливі.

На півдні України це поки що єдине енергонезалежне підприємство, яке об’єднує олійноекстракційний завод та енергогенеруючий комплекс на п'ять мегават. Газові котли міні-ТЕЦ в свій час було реконструйовано під тверде паливо, знайдено оптимальний режим, який би окремо підходив для різних типів біомаси. Нині мазут і газ у парових котлах заміщують сільськогосподарські і лісові відходи: лушпиння соняшникового насіння, очерет, тріски, лоза. 

3.jpg

Енергетичної біосировини миколаївський комплекс має вдосталь. Лушпинням забезпечує олійноекстракційний завод, потужність якого сягає 600 тонн на добу, деревиною - лісгоспи. До слова, підприємство має переробний цех, продуктивністю 15 тонн на годину, де подрібнюють будь-які види дерев. У майбутньому комплекс планує в якості палива використовувати і побутові відходи. 

4.jpg

Зараз 10% виробленої на міні-ТЕЦ електроенергії споживає підприємство, 90% - йде на продаж за зеленим тарифом. На даний момент миколаївський комплекс забезпечує світлом три мікрорайони Миколаєва: Тернівку, Північний та Соляні. Як результат, міні-теплоелектростанція на біопаливі заощаджує 5% природного газу, який спалюється, щоб зігріти обласний центр. Окрім електричної енергії, генеруючий комплекс виробляє пару для опалення, що дозволило миколаївському підприємству не тільки відмовитись від підведення газових і тепломереж, а й подумати про забезпечення теплом цілого мікрорайону. 

У будівництво та обладнання ТЕЦ було інвестовано понад 10 млн доларів. За підрахунками спеціалістів, енергоефективний проект окупиться за три роки.

6.jpg

За подібними міні-станціями - майбутнє. Такі генеруючі комплекси особливо актуальні для сільськогосподарських районів, які мають великі обсяги відходів сільськогосподарської та лісової промисловості, побутових відходів. До того ж подібні об’єкти не тільки забезпечуватимуть промисловість та населення тепловою та електричною енергією, а й створять нові робочі місця. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: