В Україні потрібно збільшувати частку розподіленої генерації з ВДЕ - Укренерго

Найближчим часом НЕК Укренерго планує подати до органів влади свої пропозиції стосовно того, щоб держава найбільше підтримувала будівництво сонячних та вітрових електростанцій з мінімальною одиничною потужністю. Про це 11 квітня заявив голова компанії Всеволод Ковальчук, виступаючи на конференції Cisolar 2018.

"Максимально швидкий розвиток і максимально швидке заміщення генерації з вугілля, яке ми зараз маємо в Україні, на генерацію з відновлюваних джерел - це є нашим абсолютним  пріоритетом. Але в той же час ми не маємо допустити щоб відбулися кризові явища в нашій енергетичній системі, які  зможуть потребувати від нашого уряду або парламенту непопулярних з інвестиційної точки зору радикальних дій по прикладу деяких інших країн, які абсолютно непередбачувано змінювали, в тому числі ретроспективно, всю модель функціонування відновлюваних джерел електричної енергії. Наша задача цього не допустити і зробити цей сектор надалі максимально прогнозованим, залишаючи його інвестиційно привабливим", - сказав у своєму виступі Всеволод Ковальчук.

За його словами поточна модель для реалізації проектів в сфері відновлюваної енергетики навряд чи проіснує більше ніж до кінця 2020 року з цілої низки обставин, і економічних, і технічних. Поряд з цим він вказав на потребу приділяти більше уваги розвитку розподіленої генерації.

"Чим більше буде відсоток розподіленої генерації, в першу чергу сонячної, з мінімальним значенням одиничної потужності станцій, тим легше буде енергосистемі України. У нас є тяжіння, як і в інших країнах, наприклад в Китаї та на Близькому Сході, створювати надзвичайно великі об'єкти в сфері відновлюваної енергії. В новій моделі ми будемо максимально стимулювати в бік того, щоб найменші станції отримували найбільший розмір підтримки, а найбільші станції були максимально наближені до конкурентного ринку електричної енергії", - відзначив директор Укренерго.

Раніше, 3 квітня, Всеволод Ковальчук на спеціально організованому компанією заході презентував результати дослідження, в якому було проаналізовано можливі сценарії інтеграції великих потужностей сонячної та вітрової енергетики до Об'єднаної енергосистеми України і заявив, що Укренерго підтримує максимально швидкий розвиток відновлюваної енергетики.

Поряд з цим, зважаючи на очікуване зростання частки стохастичної генерації, Укренерго вбачає за необхідне будувати нові швидкі маневруючі електростанції та системи накопичення енергії для забезпечення економічно та екологічно прийнятного балансування енергосистеми і уникнення "зелено-вугільного парадоксу".

Конференція CISOLAR відбувається щорічно та збирає з усього регіону полісімейкерів, власників, інвесторів і підприємців у сфері сонячної енергетики, які зацікавлені в реалізації проектів на ринках Центральної і Східної Європи, що стрімко розвиваються. Протягом останніх 2 років і в 2018 році CISOLAR проводиться в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка