В Україні політики зацікавилися німецьким "зеленим" дискурсом

Народні депутати члени міжфракційного об'єднання "Зелена Енергія Змін" зібрали 6 квітня на круглому столі у Верховній Раді німецьких чиновників, представників фонду ім. Гайнріха Бьолля, фонду ім. Конрада Аденауера, фонду ім. Фрідріха Науманна, фахівців українських науково-експертних установ, представників громадських організацій та журналістів для обговорення “зеленого” порядку денного для українських політичних сил на виборах 2019 року.

Члени об'єднання "Зелена Енергія Змін", до якого входять депутати з всіх основних політичних сил окрім Опозиційного Блоку, поставили собі за мету актуалізувати політичний діалог в Україні щодо питань декарбонізації економіки, адаптації до змін клімату, енергозбереження, розвитку відновлюваної енергетики та захисту довкілля, а також підвищити обізнаність у цій сфері як серед політиків, так і в суспільстві загалом.

Народні депутати Ольга Белькова, Остап Єднак, Наталя Кацер-Бучковська та Олексій Рябчин, які виступають співголовами МФО "Зелена Енергія Змін", розповіли про власне бачення "зелених" реформ в Україні, приділивши особливу увагу поточному стану енергетичного сектору в Україні та необхідності переходу на відновлювані джерела енергії.

На заході також було представлено результати порівняльного дослідження “Зелений” політичний дискурс у Німеччині та Україні”, в якому було проаналізовано програми німецьких партій, які пройшли до Бундестагу за результатами осінніх виборів 2017 року. Позиції партій аналізувалися та порівнювалися по чотирьом основним напрямкам: "Збереження довкілля та протидія змінам клімату", "Викопна енергетика та відновлювана енергетика", "Транспорт, енергоефективність та поводження з відходами", "Органічне сільське господарство, участь громадськості та зелений інноваційний розвиток".

Згідно висновків дослідження, п'ять з шести партій, які пройшли до Бундестагу, приділили значну увагу кожному з цих "зелених" напрямків у своїх програмах. Лише партія "Альтернатива для Німеччини", в якої значну частину виборців склали російські емігранти, виступила з позиціями що ігнорують або заперечують екологічні проблеми та необхідність переходу на відновлювані джерела енергії.

"Самоідентифікація політичних партій за їхнім баченням шляхів вирішення "зелених" питань - це не просто данина моді, а must have будь-якої політичної сили, що поважає себе. Більше того, для великої кількості громадян, особливо молоді, це може бути ключовим фактором рішення на виборчій дільниці", - відзначив співголова депутатського об'єднання Олексій Рябчин.

Про те як в Німеччині серед основних політичних сил формувався консенсус щодо "енергетичного переходу" та заходів з охорони довкілля розповіли представники фондів, асоційованих з німецькою Партією Зелених (Bündnis 90/Die Grünen), Христянсько-Демократичним Союзом (CDU) та Ліберально-Демократичною Партією (FDP). Вони також прокоментували результати останніх виборів в Німеччині та ті труднощі, які виникали при формуванні нової правлячої коаліції. Зі свого боку про історію формування та впровадження "зеленої" парадигми розвитку розповів директор департаменту енергоефективності Міністерства Екології Німеччини Юрген Кайнхорст.

На переконання співголів міжфракційного об'єднання "Зелена енергія змін" при підготовці до виборчого процесу 2019 року необхідно ініціювати публічний діалог щодо бачення "зелених" реформ, а усі політичні партії мають включити до передвиборчих програм своє позиціонування по цим питанням та бачення орієнтирів розвитку країни на наступні 5 років, подібно тому як це відбувається в Німеччині.

Згідно результатів численних опитувань, проведених американськими соціологами з Pew Research Center в останні 5 років, проблема змін клімату все більше турбує людей та впливає на їх громадянську активність в усьому світі. Це стосується не лише тих країн, що вже безпосередньо потерпають від зміни кліматичних умов і мають обмежені можливості до адаптації через слабку економіку (субторпічна Африка - посухи, атлантичне узбережжя Латиньскої Америки - урагани), а й найбільш розвинених. Громадяни США, Німеччини, Франції та Великобританії все більше переймаються питаннями декарбонізації та попередження найгірших наслідків глобального потепління.

МФО "Зелена енергія змін" – це об’єднання 22 народних депутатів з різних фракцій та політичних сил. Метою МФО є підвищення обізнаності та актуалізації політичного дискурсу щодо “зеленого” порядку денного, підтримки “зелених” законодавчих ініціатив та законопроектів, створення платформи для діалогу між владою, бізнесом та громадськістю для пошуку консенсусу щодо розвитку “зеленого” сектору енергетики, економіки та вирішення екологічних проблем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка